Udhetim ne Dubai

Pikat kryesore

 • Atlantis The Palm
 • Palm Jumeirah
 • Burj Al Arab
 • Dubai Mall - Shoping Center
 • Jumeirah Mosque
 • Emirates Tour

Përshkrimi


Dita e Parë 6 dhjetor 2017
Takimi me guiden tone ne Aeroportin e Tiranes dhe fluturimi per ne Abu Dhabi me AIR SERBIA. Gjate kohes se tranzitit do te zhvillojme City Tour Beograd. Fillimisht do te ndalemi ne Beogradin e Ri, dhe pastaj do te kalojme lumin Sava per te pare Muzeun “ 25 Maji”, stadiumet “Partizani” dhe “Ylli i Kuq”, tempullin e Shen Saves, Sheshin Slavia, rrugen Kneza Milosa, Parlamentin, Pallatete e Reja dhe te Vjetra Mbreterore, Sheshin Terazije, Sheshin e Republikes, Teatrin Kombetar dhe Muzeun Kombetar. Ne Sheshin Studenti e leme autobuzin per te vizituar me kembe Varrin e Sheikut Mustafa, Xhamine Bajrakli, Kalane e Beogradit qe ndodhen ne vendin ku bashkohen lumenjte Sava dhe Danubi. Kalaja eshte vendi ku mund te shihet e shkuara me e larget, aty ku Beogradi ka fillimet. Pastaj vazhdojme shetitjen drejt Parkut Kalemegdan dhe shetitores per kembesore Knez Mihailova.Kthimi ne aeroport dhe nisja per Abu Dhabi. Mberritja ne Abu Dhabi mengjesin e dites tjeter dhe transferta per ne Dubai
Dita e Dyte
Pasi arrijme ne Aeroportin e Abu Dhabit do te vazhdojme transferten per ne Dubai Akomodim ne hotel Tour Opsional Ekstra Pagese - Jeep Safari ne Shkretetire me darke ( 45 Euro PP - Min 20 Persona ) Paradite - Kohe e lire per plazh 15:00 – 21:00 Jeep Safari Programi yne do te vazhdoje me Jeep Safari ne shkretetire. Jeep Safari i cili do te na beje te kuptojme me se miri jeten e banoreve te shkretetires. Magjia e Shkretetires do te jete e servirur ne menyren me fantastike gjate ketij udhetimi Jeep Safari ne eksplorimin te Dunave dhe Oazeve te cilet ngjasojne me Diamantet ne mes te shkretetires pa fund.Gjate udhetimit do te kemi ndjesine e lirise absolute te cilen shkretetira na fal pa rregulla, pa rruge, pa tabela, por me shume Duna te cilat duken si dallge te stermedha ne nje det pa fund rere, te cilin do e sfidojme dhe arrijme ta mposhtim. Mikpritja Arabe do tju beje te ndieheni si Sheikh, dhe prane Kampit ku do te pushojme dhe do te shijojme Show e organizuar me Belly Dancer dhe Muzike Orientale. Aty do te shijojme darken me ushqime tradicionale ne Barbeque. Pas perfundimit te programit kthimi dhe akomodimi ne hotel.
Dita e Tretë
Mbas mengjesit ne hotel behemi gati per tu nisur per City Tour ne Dubai City Tour Dubai - Vizite panoramike: Fillimisht do ti drejtohemi Xhamise Jumeirah (e cila eshte nje nga xhamite me te bukura ne Dubai). Me pas vazhdojme ne rrugen e famshme Sheikh Zayed (cilesuar edhe si arteria kryesore e qytetit) Gjate kesaj rruge do te kalojme ne Zonen e Biznesit (e mbushur me godina vertete unike) si psh Emirates Tower dhe Qendra e Tregetise Boterore. Gjithcka duket ne harmoni te plote dhe ky program do te vazhdoje te na tregoje mrekulli te tilla si: Burj Kalifa e cila eshte ndertesa me e larte ne bote 818 m, dhe prane saj ndodhet Dubai Mall, qe eshte Qendra Tregtare me e madhe ne bote. Vazhdojme viziten tone ne brendesi te Palmes Jumeirah, e cila eshte nje arkitekture shume e vecante e ndertuar totalisht mbi uje. Aty do kemi mundesi te shohim Hotelin luksoz Atlantis The Palm dhe mundesi per foto panoramike. Me pas do te vizitojme Hotelin Burj Al Arab, i cili eshte hoteli i vetem ne bote me 7*. Mundesi per kohe te lire ne Pazarin e Erzave dhe Frutave te thata duke perfundur programin tone ne zonen e famshme Dubai Gold Souk, e cila per nga vete emri eshte zona me e njohur e Argjendarise ne Lindjen e Mesme. Kohe per dreken e cila eshte facultative Tour Opsional Extra Pagese - Dhow Cruise me darke ( 40 Euro PP - minimum 20 Persona ) 19:00 – 23:00 Dhow Cruise Ne mbremje do te bejme nje shetitje me Anije Dhow Cruise. Aty do kemi mundesi qe te shohim te gjitha godinat me te larta ne te dy anet e Dubai Creek. Shetitja shoqerohet me muzike orientale duke krijuar atmosfere te kendshme dhe duke shijuar darken me gatime tradicionale. Kjo do te jete nje eksperience me te vertete e paharrueshme gjate diteve te qendrimit ne Dubai Transferta dhe akomodimi ne hotel.
Dita e Katërt
07:00 – 09:00 Mengjesi ne hotel Check out nga hoteli i Dubait dhe nisja per ne Abu Dhabi ku to te zhvillojme Vizite Panoramike: Abu Dhabi – njihet ndryshe si ”Manhatani i Arabise” per shkak te gradacelave ultra moderne. Kryeqyteti i Emirateve te Bashkuara Arabe, shtrihet ne nje ishull ne forme T-je, prane gjirit te Persise. Aty do te kemi mundesi per te vizituar vendet e mrekullueshme si Xhamine “Sheikh Zayed”, nje kryeveper e arkitektures neo-islamike si edhe nje nga xhamite me te bukura ne te gjithe boten. Xhamia ka mbi 1.000 shtylla ne zonat e saj e jashtme te cilat jane te veshur me me shume se 20.000 panele mermeri me gure gjysme te çmuar, duke perfshire guaskat, perlat etj. Vizita e kesaj xhamie eshte nje pervoje vertete e paharrueshme. Turi vazhdon duke pare nga jashte “Pallatin e Emirateve” shume luksoz, i cili ndodhet ne vendin e tij mbreselenes. Me pas do te vizitojme Heritage Village, Marina Mall si edhe ishullin “Saadyat” i cili ofron nje pasqyre te vertete ne zhvillimin e qytetit me te pasur te botes. Ne vazhdim vizitojme edhe ishullin 'Yas' ne te cilin ndodhet kompleksi 'Ferrari World' dhe pista e garave te 'Formula 1' Kohe e lire per dreken ( fakultative ) Akomodimi ne hotel ne Abu Dhabi
Dita e Pestë
Check out nga hoteli dhe transferta per ne Aeroportin e Abu Dhabit Fluturimi per ne Tirane. Mberritja ne Tirane. Fundi i Sherbimit tone

Cmimi

Te perfshira

 • Fluturimi Tirane - Beograd - Abu Dhabi - Beograd - Tirane
 • Akomodimi 2 nete ne Hotel 5* ne Dubai dhe 1 nate ne Hotel 3* ne Abu Dhabi me mengjes te perfshire
 • City Tour ne Beograd
 • City Tour ne Dubai + City Tour ne Abu Dhabi
 • Guida Profesionale

Te paperfshira

 • Viza Dubai - 70 Euro
 • Drekat dhe Darkat
 • Dhow Cruise
 • Jeep Safari ne shkretetire
 • Burj Khalifa &Burj Al Arab

çmimi Për Person  699 Euro

Rezervoni online

Rezervoni online

Emer Mbiemer(*)
Invalid Input

Numer telefoni(*)
Invalid Input

Email(*)
Invalid Input

Numri i personave(*)
Invalid Input

Emri i tour (*)
Invalid Input

Data e rezervimit(*)
Invalid Input

Mesazhi juaj(*)
Invalid Input

Vendosni kodin(*)
Vendosni kodin
Invalid Input

 

Our offers

Udhetim ne Dubai

Pikat kryesore Atlantis The Palm Palm Jumeirah Burj Al Arab Dubai Mall - Shoping...

Read more

Udhetim ne grup Amsterdam

Nese kerkoni te vizitoni Amsterdamin me cmime ekonomike duke pare...

Read more