Turqi, Stamboll, me avion

3 dite 199 eur, 4 dite 239 eur

PROGRAMI 3 DITE/2 NETE

Nisja më 11, 18, 25 Janar, 1, 8, 15, 22 Shkurt

Dita e Parë: Paraqitja në Aeroportin e Rinasit duhet të bëhet 1 orë e 30 minuta para nisjes së avionit. Fluturimi për në Stamboll. Nisja në 02.45. Mbrritja në Stamboll në 06.20. Transferta nga aeroporti në Qendër të Stambollit. Pa mbrritur në Qender, në pjesën aziatike, vizitohet Çam Lixha (pikën më të lartë të qytetit, kodra e të dashuruarve). Vazhdon vizita në Qëndrën e Stabollit Taksim. Sistemimi në Hotel. Pasdite, shkohet në Qendrën e Vjetër Tragtare Kapili Carshi. Fjejte në hotel.
Dita e Dytë: Mëngjezi në Hotel. Vizitë panoramike me guidë në: Xhamia Blu, Hipodromi, Bazilika e famshme të Shën Sofisë. Dollmabahce, Kalimi mbi Bririn e Artë nëpërmjet Urës së Gallatës. Fjejte në hotel.
Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Paradite të lirë. Pasdite, OPSIONALE:Udhëtim në Eminoy (stacioni i anijeve dhe jahteve për në Bosfor). Lundrim me anije për 2 orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa. Të lirë në Qendrën Tregare deri në Transfertën me autobus për në Aeroport. Fluturimi për në Tiranë. Nisja nga Stambolli në 21.40. Mbërritja në aeroportin e Rinasit në 21.30.

Nisja më 11, 18, 25 Janar, 1, 8, 15, 22 Shkurt

PROGRAMI 4 DITE/3 NETE

Nisja më 14 Shkurt

Dita e Parë: Paraqitja në Aeroportin e Rinasit duhet të bëhet 1 orë e 30 minuta para nisjes së avionit. Fluturimi për në Stamboll. Nisja në 02.45. Mbrritja në Stamboll në 06.20. Transferta nga aeroporti në Qendër të Stambollit, sheshi Taksim ku vizitohet pedonalja më e famshme dhe më e frekuentuar, me dyqanes, kafene dhe restorante tradicionale turke. Sistemimi në Hotel. Pasdite, shkohet në Qendrën e Vjetër Tragtare Kapili Carshi. Fjejte në hotel.
Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Vizitë panoramike në qendren historike te stambollit ku vizitohet: Xhamia Blu, Hipodromi, Bazilika e famshme e Shën Sofisë dhe Sarajet e vjetra te perandorise osmane, Top Kapi, nga të cilat është udhëhequr kjo perandori për 380 vite. Fjejte në hotel.
Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Opsionale: Lundrim me anije për 2 orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa. Vizite në Sarajet moderne të perandorisë osmane Dolmabahce të cilat njihen për arkitetkurën, arredimin dhe vendndodhjen e tyre në ngushticën e Bosforit. Fjetje në hotel.
Dita e Katert: Mëngjesi ne hotel. Paradite e lire. Pasdite, kalimi nga ana europiane e Stambollit drejt anës aziatike ku do të vizitohet pika më e lartë e qytetit, kodra e të dashuruarve nga ku shikohet një pamje panoramike e gjithë qytetit. Të lirë në Qendrën Tregare deri në transfertën me autobus për në Aeroport. Fluturimi për në Tiranë. Nisja nga Stambolli në 21.40. Mbërritja ne aeroportin e Rinasit në 21.30.............................................................................................................

Nisja më 14 Shkurt

Kujdes:

Të gjithë klientët që udhëtojnë për në Turqi duhet të kenë pasaportë të vlefshme për 6 muaj pas datës së kthimit.

Hoteli Aspen 4*
Sauna, Masazh, Banjo Turke dhe Pishinë e Brendshme

Me Shume Detaje: Në pagesë përfshihen:
-Bileta e avionit vajtje – ardhje.
-Akomodimi në hotel në qendër të pjesës Evropiane të Stambollit
-Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit.
-Shëtitjet në Stamboll me autobus (sipas programit)
-Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit
-Transfertat Aeroport – Hotel – Aeroport

OPSIONALE:
1. Lundrim me anije në Bosfor 1.5 – 2 orë për të parë Europën e dhe Azinë €5.
2. Shtesë për 2 darkat €15.

Pushimet dimërore

Turqi, Stamboll, me avion

3 dite 199 eur, 4 dite 239 eur

Lexo më shumë

Turqi, Stamboll

2 nete 79 eur, 3 nete 99 eur

Lexo më shumë

PUSHIMET DIMERORE

Udhëtim në Selanik dhe Meteora  2 ditë 59 euro personi.     Dita e...

Lexo më shumë

Hotel Molika

Kaloni fundjava te kendshme dhe interesante ne Hotel Molika…Nje vend...

Lexo më shumë

Hotel Bistra

   Deshironi nje vend te mrekullueshem ku te kaloni pushimet gjithashtu...

Lexo më shumë

Bianka resorts

Bianca Resort ne Kolashin eshte e rrethuar nga nje pyll...

Lexo më shumë

Hotel Alpina

Ne mes te ambjentit te mrekullueshem te Mavrovos, hotel Alpina...

Lexo më shumë

Radika resort

Radika Resort ndodhet ne nje resort malor ne Parkun kombetar...

Lexo më shumë