Verona

 Vizitoni qytetin e bukur te Verones dhe shijoni cdo gje qe ky qytet ofron duke vizituar cdo pjese te tij

Pershkrimi

Dita e Pare
Nisja nga Aeroporti Nene Tereza per ne Verona. Mberritja ne Verona, takim me perfaqesuesin e agjensise dhe me pas nisja drejt qytetit. Akomodimi ne hotel me pas nisje per te vizituar vendet me te spikatura te turizmit Veronez. Per tu pare jane disa nga sheshet e Verones si Piazza delle Erbe nje nga sheshet me te njohura ku mund te gjesh gjithcka rreth bimeve aromatike te ndryshme, Piazza dei Signori, Piazza Bra dhe Rruga Mazzini. Brenda qendres do te vizitohen dhe disa nga kishat dhe katedralet qe e bejne Veronen te famshme si Katedralja e Verones, San Giovanni in Fonte, San Lorenzo, San Fermo, Santa Anastasia, Sant'Eufemia, and Santa Maria in Organo. Darka ne hotel dhe mbremje e lire.
Dita e Dyte
Mengjesi ne hotel. Nisje per ne Shtepine e Xhuljetes e bere e famshme nga Shekspiri ne vepren e tij Romeo dhe Xhuljeta. Nje vizite per te gjithe romantiket qe nuk duhet humbur. Gjithashtu per te pare eshte dhe varri i Xhuljetes. Per dashamiresit e muzikes Arena e Verones ofron evenimente te ndryshme gjate gjithe vitit dhe vlen per te permendur per vleren e saj arkitektonike si Koloseo i Verones. Darka ne hotel dhe mbremje e lire.
Dita e Trete
Mengjesi ne hotel. Me pas check out dhe nisja per ne Aeroport, kthimi ne Tirane. Fundi i Turit.

Turet jashtë Shqipërisë

Kuba

Udhëtim në Kuba duke filluar nga 1390 euro/personi për 8...

Lexo më shumë

Verona

 Vizitoni qytetin e bukur te Verones dhe shijoni cdo gje...

Lexo më shumë

Viena

Vendi ideal per te kaluar pushimet me te bukura ku...

Lexo më shumë

Tur ne Venecia

Shijoni pushimet ne Venecia ku do mahniteni nga bukurite perrallore...

Lexo më shumë

Tur ne Mynih

Mynihu është një nga qendrat më të rëndësishme ekonomike dhe...

Lexo më shumë

Tur ne Milano

Vizitoni nje nder qytetet me te medha te Italise, gjithashtu...

Lexo më shumë

Kuba 7 net & 8 dite

Shijoni pushime te paharrueshme ne Kube nen shoqerine tone. Perjetoni...

Lexo më shumë

Udhetim turistik ne Stamboll

Mbledhja e grupit ne aeroportin Nene Tereza.Paraqitja ne aeroport duhet...

Lexo më shumë

Udhetim ne Dubai

Pikat kryesore Atlantis The Palm Palm Jumeirah Burj Al Arab Dubai Mall - Shoping...

Lexo më shumë

Udhetim ne Athine

Nisja me autobus në orën 07:00 nga sheshi përpara stadiumit...

Lexo më shumë

Udhetim ne Selanik

Nisja nga sheshi para stadiumit Qemal Stafa në orën 08:00...

Lexo më shumë