Viena

Vendi ideal per te kaluar pushimet me te bukura ku bukurite natyrore nderthuren me bukurite historike

Pershkrimi

Dita e pare
Nisja nga Aeroporti Nene Tereza per ne Viene. Mberritja ne Viene, takim me perfaqesuesin e agjensise dhe me pas nisja drejt qytetit. Akomodimi ne hotel me pas nisje per te vizituar qytetin e muzikes, nje qytet i cili ka bere per vete muzikantet me me ze ne bote si Mozart, Beethoven, Brahms, Strauss. Vizita jone ne vijim per te pare; Ora Anchor (Ankeruhr), Bulevardi Ring, Belvedere Palace, Prater, Burgtheater (Teatri Kombetar), Schönbrunn Palace, Kulla e Danubit, Haas House, Shkolla Spanjolle e Kalerimit, Hofburg, Katedralja e Shen Stefanit, Karlskirche, Vienna Opera House, Naschmarket. Darka ne hotel dhe mbremje e lire.
Dita e dyte
Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit, turi fillon me; Muzeun e Historise Natyrore (Naturhistorisches Museum), Kunsthistorisches Museum (Muzeu i Arteve), Burgtheater (Teatri i Oborrit Perandorak), Hundertwasserhaus e cila eshte nje shtepi teper e vecante e mbjellur ne tarace shume peme dhe bime te tjera si te cilat vazhdoje neper ballkone dhe brenda ne dhoma gje qe ben kete ndertese unike ne bote per nga arkitektura. Turi mund te kombinohet edhe me ndjekjen e disa koncerveteve sic eshte A day to Remember 08/11/2011, Lenny Kravitz koncer 08/11/2011t, George Michael Koncert 21/11/2011. Darka ne hotel.
Dita e Trete
Mengjesi ne hotel. Me pas check out dhe nisja per ne Aeroport, kthimi ne Tirane. Fundi i Turit.

Turet jashtë Shqipërisë

Kuba

Udhëtim në Kuba duke filluar nga 1390 euro/personi për 8...

Lexo më shumë

Verona

 Vizitoni qytetin e bukur te Verones dhe shijoni cdo gje...

Lexo më shumë

Viena

Vendi ideal per te kaluar pushimet me te bukura ku...

Lexo më shumë

Tur ne Venecia

Shijoni pushimet ne Venecia ku do mahniteni nga bukurite perrallore...

Lexo më shumë

Tur ne Mynih

Mynihu është një nga qendrat më të rëndësishme ekonomike dhe...

Lexo më shumë

Tur ne Milano

Vizitoni nje nder qytetet me te medha te Italise, gjithashtu...

Lexo më shumë

Kuba 7 net & 8 dite

Shijoni pushime te paharrueshme ne Kube nen shoqerine tone. Perjetoni...

Lexo më shumë

Udhetim turistik ne Stamboll

Mbledhja e grupit ne aeroportin Nene Tereza.Paraqitja ne aeroport duhet...

Lexo më shumë

Udhetim ne Dubai

Pikat kryesore Atlantis The Palm Palm Jumeirah Burj Al Arab Dubai Mall - Shoping...

Lexo më shumë

Udhetim ne Athine

Nisja me autobus në orën 07:00 nga sheshi përpara stadiumit...

Lexo më shumë

Udhetim ne Selanik

Nisja nga sheshi para stadiumit Qemal Stafa në orën 08:00...

Lexo më shumë