Udhetim ne Selanik

Nisja nga sheshi para stadiumit Qemal Stafa në orën 08:00. Nisja drejt qytetit të Selanikut. Kalimi I pikës kufitare të Kapshticës, dhe mbërritja në orën 12:30 në liqënin e Oresteve (Kosturit) ku do të ndalojmë edhe për drekë. Liqeni i Kosturit gjendet në krahinën e Çamërisë në lartësinë 630 m mbi nivelin e detit. Pas drekës nisja drejt Selanikut dhe mbërritja rreth orës 18:00. Akomodimi në hotel me 4 yje në qendër të Selanikut. Kohë e lirë në lokalet e qendrës buzë detit.

Përshkrimi


Dita e parë
Nisja nga sheshi para stadiumit Qemal Stafa në orën 08:00. Nisja drejt qytetit të Selanikut. Kalimi I pikës kufitare të Kapshticës, dhe mbërritja në orën 12:30 në liqënin e Oresteve (Kosturit) ku do të ndalojmë edhe për drekë. Liqeni i Kosturit gjendet në krahinën e Çamërisë në lartësinë 630 m mbi nivelin e detit. Pas drekës nisja drejt Selanikut dhe mbërritja rreth orës 18:00. Akomodimi në hotel me 4 yje në qendër  të Selanikut. Kohë e lirë në lokalet e qendrës buzë detit.
Dita e dytë
Mëngjesi në hotel. Vizitë e qytetit të Selanikut, qyteti i dytë më I madh në Greqi. Një vizitë në kështjellën e Selanikut e cila e rrethon qytetin e vjeter, më pas vizitë te Kulla e Bardhë ose burgu i periudhës së pushtimit Otoman. Dreka e lirë në qendrën e madhe tregtare Kozmos ku do të ketë në dispozicion 3 orë për të bërë shopping. Në darkë, frekuentimi i buzukut “Muses” (opsionale). Agjensia merr përsipër rezervimin me cmime grupi
Dita e tretë
Mëngjesi në hotel. Vizitë në Rotunda dhe Kamara, monumente historike në qytetin e Selanikut, vizitë e disa dyqaneve të vjetra në qendër te qytetit. Pushim kafe në qendër të qytetit në sheshin e quajtur “Aristoteli”
Dita e katërt
Mëngjesi në hotel. Check out. Nisja drejt Tiranës. Në kthim, 70 km larg qytetit, ndalesë në qendrën arkeologjike Aigai, kryeqytetin e vjetër të Maqedonisë së Aleksandrit  të Madh. Qyteti sot quhet Vergina. Më pas nisja drejt kufirit Shqipëri-Greqi. Mbërritja në Tiranë.

 

Fundi i udhëtimit.

Cmimi


ÇMIMI 199 EURO/Person
Ne çmim përfshihet:
Udhëtimi me autobus.
Akomodimi në hotel me 4 yje.
Mëngjesi për të gjitha ditët e qëndrimit.

Rezervoni online

Rezervoni online

Emer Mbiemer(*)
Invalid Input

Numer telefoni(*)
Invalid Input

Email(*)
Invalid Input

Numri i personave(*)
Invalid Input

Emri i tour (*)
Invalid Input

Data e rezervimit(*)
Invalid Input

Mesazhi juaj(*)
Invalid Input

Vendosni kodin(*)
Vendosni kodin
Invalid Input

 

Turet jashtë Shqipërisë

Kuba

Udhëtim në Kuba duke filluar nga 1390 euro/personi për 8...

Lexo më shumë

Verona

 Vizitoni qytetin e bukur te Verones dhe shijoni cdo gje...

Lexo më shumë

Viena

Vendi ideal per te kaluar pushimet me te bukura ku...

Lexo më shumë

Tur ne Venecia

Shijoni pushimet ne Venecia ku do mahniteni nga bukurite perrallore...

Lexo më shumë

Tur ne Mynih

Mynihu është një nga qendrat më të rëndësishme ekonomike dhe...

Lexo më shumë

Tur ne Milano

Vizitoni nje nder qytetet me te medha te Italise, gjithashtu...

Lexo më shumë

Kuba 7 net & 8 dite

Shijoni pushime te paharrueshme ne Kube nen shoqerine tone. Perjetoni...

Lexo më shumë

Udhetim turistik ne Stamboll

Mbledhja e grupit ne aeroportin Nene Tereza.Paraqitja ne aeroport duhet...

Lexo më shumë

Udhetim ne Dubai

Pikat kryesore Atlantis The Palm Palm Jumeirah Burj Al Arab Dubai Mall - Shoping...

Lexo më shumë

Udhetim ne Athine

Nisja me autobus në orën 07:00 nga sheshi përpara stadiumit...

Lexo më shumë

Udhetim ne Selanik

Nisja nga sheshi para stadiumit Qemal Stafa në orën 08:00...

Lexo më shumë